Spevák a ochranca prírody Thomas Puskailer štartuje Eco Recykluj Tour

Minulé roky odohral Thomas Puskailer stovky úspešných ekologických koncertov a pre veľký úspech sa rozhodol v týchto projektoch pokračovať. Na jeho Eco Recykluj Tour chce žiakom a študentom priblížiť všetko podstatné o recyklácii, separácii, o zbytočných obaloch či uvedomelom nakupovaní. Od februára do júna absolvuje 28 koncertov v 25-tich mestách.

Thomas Puskailer si na Eco Recykluj Tour pozval aj kolegov Martina MadejaOndreja Antálka. “Prepojením hudby s faktami o stave, v ktorom sa nachádza naša planéta, sa zaoberám už roky. Veľmi ma teší stále narastajúci záujem škôl po celom Slovensku, ktoré chcú  vidieť a spoznať, čo Eco tour vlastne  je. Celoročne chodíme poctivo od Bratislavy až po Michalovce. A môžem sa pochváliť tým, že projekt už po druhýkrát podporila naša vláda. Jeho význam ohodnotil a podporil záštitou minister životného prostredia László Sólymos. To je pre náš tím známkou kvality a hnacím motorom na šírenie eko osvety v ďalších programoch,” vraví spevák. 

Deti aj učitelia sú vraj z jeho výchovných koncertov vždy nadšení. “Máme školy a mestá, kam sa opakovane vraciame už piaty raz,” sumarizuje Thomas Puskailer.   

Vedieť viac o odpadoch zábavnou formou

Eco Recykluj Tour je projekt bez časového ohraničenia a vznikol v spolupráci so Stromom života. Jeho cieľom je zábavnou formou zvýšiť enviromentálne povedomie žiakov základných škôl. Projekt je koncipovaný tak, aby postupne gradoval a držal si od začiatku až do konca pozornosť divákov. Thomas Puskailer, Martin Madej a Ondrej Antálek názornou formou približujú každú skutočnosť o recyklácii, separácii, o zbytočných obaloch, či uvedomelom nakupovaní.   

“Školy sa nám stále hlásia, niekedy máme dokonca dva koncerty za sebou. Teším sa na celé Slovensko. Na turné predvádzame hodinový interaktívny program. Jeho súčasťou sú súťaže,eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šoubiznisu. Na záver deti vždy potešíme autogramiádou. Veľmi sa teším z ich reakcií, máme úžasné ohlasy,” neskrýva radosť Thomas Puskailer.    

Sympatický Thomas ide v ekológii sám príkladom. Jazdí na hybridnom aute, nábytok si vytvoril z recyklovaného dreva, šetrí vodou aj elektrickou energiou a samozrejme triedi odpad. “Napriek tomu, mnohí z nás odpad netriedia a nakupujú stále rovnaký tovar bez ohľadu na jeho dopad na životné prostredie. Ak však nechceme žiť na jednom veľkom smetisku, je na čase, aby sme si osvojili niekoľko dôležitých zásad zodpovedného správania sa,” apeluje Thomas.   

Od 12. decembera je ambasádorom projektu spoločnosť OLO. Za projekt sa postavili osobnosti Adela VinczeováLukáš Latinák,Majk SpiritPetra PolnišováZuzana SmatanováAdam Ďurica či Daniel Hevier. “Školy a učitelia nám píšu – “Jedno z najlepších predstavení, na akom sme sa zúčastnili” alebo “Chceme sa vám poďakovať za fantastickú šou, bola názorná, pútavá, dynamická a na vysokej profesionálnej úrovni. Veľmi si ju užili nielen žiaci, ale aj učitelia…”nadšene opisuje Thomas, pre ktorého ekológia nie je len póza, ale skutočný životný postoj. Podľa neho je možností ako žiť ekologicky naozaj veľa. “Začať treba od seba!” dodáva.  

Koncerty sa organizujú v spolupráci so školou, ktorá zabezpečí priestor. Thomas Puskailer a jeho tím dodá skvelý program a technickú realizáciu, vrátane ozvučenia. Prihlásiť sa môžete na www.ecotour.sk alebo na info@ecotour.sk. 

ECO RECYKLUJ TOUR 2019 
15.2. – Bratislava 
25.2. – Soľ 
26.2. – Vranov nad Topľou 
27.2. – Bystré 
28.2. – Hlinné 
28.2. – Banské  
1.3. – Kráľovský Chlmec 
4.3. – Gbely 
5.3. – Nitra
6.3. – Bratislava   
3.4. – Topoľčany
4.4. – Bratislava
8.4. – Nitra
9.4. – Sliač
10.4. – Zvolen 
11.4. – Vranov Na Topľou   
24.4. – Holíč 
25.4. – Topoľčany 
26.4. – Bratislava / Devín 
28.4. – Nové Zámky   
7.5. – Bratislava 
30.5. – Klátova Nová Ves 
31.5. – Šurany   
28.6. – Topoľčany 
29.6. – Košice    


Zdroj: hudba.zoznam.sk

Eco Tour aj vo vašej škole?

Koncerty sa organizujú v spolupráci so školou. Úlohou školy je zabezpečiť priestor (odporúčame kultúrny dom či iný vhodný priestor), my zabezpečíme technickú realizáciu (vrátane ozvučenia). Presnejšie termíny si dohodneme s vybranými školami individuálne.

Tešíme sa na spoluprácu!